امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
تصفیه‌خانه‌ فاضلاب کسب لجن از درآمد

کسب درآمد از لجن تصفیه‌خانه‌ فاضلاب
#1
بر پایه یک پژوهش، لجن تصفیه‌خانه‌ فاضلاب کشور قابلیت این را دارد که برای تولید کرم‌های پوسال(ورمی کمپوست) مورد بهره برداری قرار گیرد به شکلی که  به در عوض تبدیل سالانه 1000 تن لجن فاضلاب در بندرعباس حدود 450 تن کرم پوسال با بهای ریالی 2500 میلیون ریال بدست خواهد آمد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس،‌تنی چند  از متخصصان جهاد کشاورزی در استان هرمزگان توانستند  با بکارگیری از "کرم‌های قرمز حلقوی بارانی" اقدام به تولید کرم‌پوسال(ورمی کمپوست) از لجن فاضلاب بدست آمده از تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بندر عباس کنند.

 غلامرضا میرکی که مشاور این پروژه بوده در کنار اعلام این خبر اظهار داشت: با نظر  به استاندارد ملی ایران که در زمینه کیفیت کودهای کرم‌پوسال موجود است کود بدست آمده از مطلوبیت و کیفیت بسیار زیادی برخوردار بوده و همه ی عناصر مغذی و سنگین موجود در آن تجانس و تطابق بسیار مناسبی با استاندارد ملی دارد.

 میرکی با اصرار بر اینکه غالبا در مناطق جنوبی که مشکل بالا بودن هدایت الکتریکی در آبها و فاضلابها یکی از مشکلات  است عمل‌آوری به وسیله کرم به شکلی بوده که مقدار راهبری الکتریکی در کود بدست امده بسیار ناچیز بوده و مناسب برای فعالیتهای کشاورزی می باشد.

ضریب تبدیل یک کیلو لجن فاضلاب به کرم پوسال ۴۵ درصد می باشد و بدین شکل با نظر به مقدار لجن‌های تولیدی در اقسی نقاط کشور می‌توان برای تولید کرم‌پوسال از این ترکیبات خطرناک برنامه‌ریزی کرد. دانش فنی این پژوهش آماده پیاده‌سازی و بکارگیری در تمام تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کشور است.
لجن تصفیه‌خانه‌های فاضلاب مخلوطی از اقسام ترکیبات شیمیایی و طبیعی هستند که در طول پروسه تصفیه فاضلاب قابل تصفیه نبوده و به شکل رسوب در تصفیه‌خانه‌ها باقی می‌مانند. به اتکا قانون مدیریت پسماند این ترکیبات در گروه پسماندهای ویژه محاسبه می شود و پروسه دفع آن طی شرایط به خصوصی می‌باید شکل گیرد. که هم اکنون محل دفن پسماند ویژه در
کشور وجود نداشته و نتیجتا دفن این گونه پسماندها خلاف قانون می باشد
تصفیه فاضلاب صنعتی
پاسخ
#2
سلام کار من لوله بازکنی در تهران هستش نمیدونستم از این طریق هم میشه به سادگی پول دراورد.
ممنون بابت انتشار این پست خوب.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

تهران پاتوق

انجمن تهران پاتوق

انجمن تهران پاتوق,انجمن,تالار گفتگو,پرسش و پاسخ کامپیوتری,بکلینک قوی,بکلینک ارزان,رپورتاژ اگهی,سوالات کامپیوتری,پاسخ به سوالات کامپیوتری,انجمن کامپیوتر,انجمن اینترنت,انجمن موبایل,انجمن نرم افزار,انجمن سخت افزار,انجمن علمی,انجمن موسیقی,انجمن فیلم

فروم تهران پاتوق,انجمن تخصصی كامپیوتر ،تالار گفتگو،بکلینک قوی،بکلینک ارزان،رپورتاژ اگهی، مكانی برای بحث و تبادل نظر با هزاران كاربر فارسی زبان

عکس,جدید95,جدید96,فیلم جدید,شهاب حسینی,جدید2016,محرم

تهران پاتوق,انجمن تهران پاتوق,اخبار موبایل,تالار گفتمان,شبکه اجتماعی.انجمن تهران پاتوق

دوستان ما