امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
روانشناسی ۴ کدامند؟ اصلی هدف

۴ هدف اصلی روانشناسی کدامند؟
#1
روانشناسی علم مطالعه ی رفتار و فرایندهای روانی است . شاید شما هم بدانید که موضوع علم روانشناسی چیست . اما معدود افرادی هستند که می دانند واقعا اهداف روانشناسی کدامند. روانشناسی ۴ هدف عمده دارد:

۱- توصیف : اولین هدف روانشناسی توصیف ساده ی رفتار است. با توصیف رفتارها ما بهتر می توانیم بگوییم که آیا رفتاری بهنجار است یا نا بهنجار. روانشناسان برای توصیف رفتار از روشهای زیادی استفاده می کنند. از جمله ی این روشها مشاهده ی طبیعی ، مطالعه ی موردی ، مطالعات همبستگی ، مطالعه ی زمینه یابی و گزارشهای خود افراد است.

۲- تبیین : علاوه بر توصیف روانشناسان علاقه مند به تبیین رفتارها هستند. برای مثال ، چرا افراد بعضی کارهل را انجام می دهند؟ چه عواملی زمینه ساز تغییرات رشد، شخصیت و رفتارهای اجتماعی می شود؟ در تاریخ روانشناسی نظریات مختلفی سعی کرده اند تا رفتار انسان را تبیین کنند مانند نظریه ی شرطی سازی کلاسیک یا نظریه ی دلبستگی. برخی از نظریات بر روی جنبه های کوچکی از رفتار انسان متمرکز بوده اند که ار آنها می توان به عنوان نظریات کوچک یاد کرد. و همچنین برخی از نظریات در تلاش برای توضیح کلیت رفتارها بوده اند.

۳- پیش بینی : سومین هدف روانشناسی پرداختن به پیش بینی هایی از اینکه افراد چگونه رفتار یا فکر خواهند کرد . برای مثال با گرفتن یک آزمون هوش ما می توانیم پیش بینی کنیم که چه مقدار برای آینده فضای آموزش داشته باشیم.

۴- تغییر : مهمترین هدف روانشناسی تغییر است. که شامل تغییر و یا کنترل رفتار در جهتی که مد نظر می باشد ، است. در مثال قبلی می توانیم با گرفتن تست هوش و غربالگی کودکانی که از نظر ذهنی عقب مانده هستند بیرون بکشیم و بصورت فردی و یا گروهی توانبخشی روی آنها انجام دهیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin
#2
آگهي استخدام روانشناسي
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

تهران پاتوق

انجمن تهران پاتوق

انجمن تهران پاتوق,انجمن,تالار گفتگو,پرسش و پاسخ کامپیوتری,بکلینک قوی,بکلینک ارزان,رپورتاژ اگهی,سوالات کامپیوتری,پاسخ به سوالات کامپیوتری,انجمن کامپیوتر,انجمن اینترنت,انجمن موبایل,انجمن نرم افزار,انجمن سخت افزار,انجمن علمی,انجمن موسیقی,انجمن فیلم

فروم تهران پاتوق,انجمن تخصصی كامپیوتر ،تالار گفتگو،بکلینک قوی،بکلینک ارزان،رپورتاژ اگهی، مكانی برای بحث و تبادل نظر با هزاران كاربر فارسی زبان

عکس,جدید95,جدید96,فیلم جدید,شهاب حسینی,جدید2016,محرم

تهران پاتوق,انجمن تهران پاتوق,اخبار موبایل,تالار گفتمان,شبکه اجتماعی.انجمن تهران پاتوق

دوستان ما