امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
لباس خشک کردن ست راهنمای خشکشویی

راهنمای خشک کردن لباس
#1
این که لباس های داخل کمد در چه زمانی شسته شوند یک مسئله است ولی نحوه خشک کردن لباس ها هم یک مسئله مهمی است که شاید قبلا به سادگی از کنارش عبور کردید و باعث کوتاه تر شدن عمر لباس شما شده است. آویزان کردن لباس ممکن است قدیمی شده باشد اما بهترین راهی است که می توانید مطمئن شوید تمام قسمت های خیس لباس های سفید به خوبی خشک می شوند. آسان ترین کار این است که ست لباس زنانه یا تیشرت مردانه را روی بند بیاندازید تا خشک شوند. برای چند ساعت، کاری با لباس ها نداشته باشید تا خودشان در هوای آزاد خشک شوند. خیلی زود می بینید که لباس هایتان بدون استفاده از ماشین خشک کن، خشک شده اند.

استفاده از بند لباس

1. لباس سفید یا تیشرت مردانه را بعد از دراوردن از ماشین لباسشویی به خوبی بتکانید.
تیشرت مردانه را از انتهای آن بگیرید و آن را چند بار محکم و سریع بتکانید. این کار باعث می شود لباس بعد از خشک شدن چروک نشود. سعی کنید لباس ها را روی هم، روی هم پهن نکنید تا راحت تر خشک شوند.

2. لباس های تیره را برگردانید و پشت و رو کنید تا رنگشان نرود.
اگر در منطقه ایی زندگی می کنید که آفتاب شدید است ست لباس زنانه و تیشرت مردانه تیره رنگتان را پشت و رو کنید بعد پهن کنید تا رنگشان نرود. لباس ها به مرور زمان کمرنگ می شوند اما این کار در روند کمرنگ شدن لباس تاثیر زیادی دارد. همچنین اگر تیشرت مردانه و ست لباس زنانه تیره رنگ را در مجاورت مستقیم خورشید قرار می دهید فراموش نکنید تا به محض خشک شدن، آنها را از روی بند بردارید.
پهن کردن لباس های سفید در مجاورت مستقیم آفتاب ایرادی ندارد، این کار باعث شفافیت بیشتر لباس های سفید می شود.

3. در انتهای لباس های تا شده گیره بزنید.
پیشنهاد می کنیم که هنگام پهن کردن لباس ها اول لباس های بزرگ تر را پهن کنید که روی بند جای بیشتری می گیرند. این لباس ها ابتدا باید از وسط تا شوند. و آنها را از قسمتی که تا کردید روی بند لباس قرار دهید. گوشه های لباس را گیره بزنید و بعد اگر نیاز بود می توانید وسط آن را نیز گیره بزنید.
تمامی لباس ها باید صاف پهن شوند تا چروک نشوند.

4. هنگامی که می خواهید حوله پهن کنید آن را تا نزنید.
حوله را نباید مانند لباس از وسط تا کنید. انتهای یک طرف حوله را روی بند بیاندازید. دو طرف حوله را با گیره به بند وصل کنید. حوله را به صورت عمودی روی بند بیاندازید و آن را تا نکنید تا زود تر خشک شوند.
برای اینکه در مصرف گیره ها صرفه جویی کنید می توانید حوله ها را درست کنار هم پهن کنید و انتهای هر یک را روی دیگری قرار دهید و از یک گیره برای نگه داشتن آن ها استفاده کنید.

5. تیشرت مردانه را از انتهای آن روی بند پهن کنید.
انتهای تیشرت مردانه را روی بند قرار دهید و یک طرف آن را با گیره به بند وصل کنید سپس انتهای دیگر را بکشید و بعد گیره بزنید. باید تیشرت مردانه را خیلی صاف و دقیق به بند وصل کنید تا چروک نشود. راه دیگری که می توانید تیشرت مردانه را خشک کنید این است که یک آویز لباس را داخل تیشرت قرار دهیم و آن را به بند آویزان کنیم.

6. به نظر می رسد خشک کردن شلوار باید با آویزان کردن پاچه های شلوار صورت گیرد.
شلوار را از وسط تا کنید و پاچه های آن را بهم فشار دهید. با گیره، شلوار را از انتها به بند وصل کنید. اگر فقط دو گیره دارید می توانید پاچه ها را از هم باز کنید و روی هر پاچه شلوار یک گیره بزنید. این کار باعث می شود که شلوار زود تر خشک شود.
کمر شلوار سنگین تر است بنابراین بهتر است تا در پایین قرار گیرد. با این حال اگر بخواهید باز هم می توانید شلوار را از کمر آویزان کنید.

7. جوراب ها را به صورت جفت از نوک جوراب آویزان کنید.
برای اینکه کمتر جا بیگیرید بهتر است تا جوراب ها را به صورت جفتی آویزان کنید. جوراب ها را از قسمت نوک کمی تا روی بند بیاورید و آن ها را کنار هم کنار هم روی بند آویزان کنید.

8. لباس های کوچک را از گوشه ها آویزان کنید.
برای خشک کردن لباس های کوچک مانند لباس های بچه گانه، حوله های کوچک و لباس های زیر بهتر است آن ها را مانند آویزان کردن حوله ها از گوشه ها گیره بزنید. وقتی یک طرف را گیره می زنید طرف دیگر را بکشید و بعد گیره بزنید تا چروک نشوند. خوشبختانه شما برای پهن کردن لباس های کوچک جا زیاد دارید و می توانید خوب لباس هایتان را بکشید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

تهران پاتوق

انجمن تهران پاتوق

انجمن تهران پاتوق,انجمن,تالار گفتگو,پرسش و پاسخ کامپیوتری,بکلینک قوی,بکلینک ارزان,رپورتاژ اگهی,سوالات کامپیوتری,پاسخ به سوالات کامپیوتری,انجمن کامپیوتر,انجمن اینترنت,انجمن موبایل,انجمن نرم افزار,انجمن سخت افزار,انجمن علمی,انجمن موسیقی,انجمن فیلم

فروم تهران پاتوق,انجمن تخصصی كامپیوتر ،تالار گفتگو،بکلینک قوی،بکلینک ارزان،رپورتاژ اگهی، مكانی برای بحث و تبادل نظر با هزاران كاربر فارسی زبان

عکس,جدید95,جدید96,فیلم جدید,شهاب حسینی,جدید2016,محرم

تهران پاتوق,انجمن تهران پاتوق,اخبار موبایل,تالار گفتمان,شبکه اجتماعی.انجمن تهران پاتوق

دوستان ما