امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
حمل تضمین بار انواع یا باربری اتوبار و بیمه توسط

انواع بیمه حمل بار و تضمین بار توسط باربری یا اتوبار
#1
بیمه باربری چیست و چطور میتوانیم کالای خود را بیمه کنیم ؟
تا حالا بریتان پیش آمده که بخواهید بار یا کالایی را به طرق مختلف زمینی ( جاده ای یا ریلی ) ، هوایی و یا دریایی ارسال نمایید و در صدد بیمه یا ضمانت بار به منظور تضمین سلامت بار در طول مسیر ارسالی خود باشید ؟ در واقع این سوال ممکن است برای عموم مردم جامعه پیش آید و میخواهیم مختصری راجع به بیمه حمل بار به شهرستان برایتان شرح دهیم.
شرکت های ارائه دهنده خدمات باربری تهران مرسوله مشتریان را از یک نقطه به نقطه ای دیگر حمل مینمایند و ضرورت ضمانت بار که تضمین سلامت محموله را در بر میگیرد توسط بیمه حمل بار انجام میگیرد. ضرورت بیمه حمل بار زمانی بیشتر میشود که فرستنده کالا تصمیم به ارسال محموله خود به شهرستان یا شهرستانهای دورتر و یا حتی خارج از کشور دارد و در این صورت برای تعهد اطمینان بار ارسالی ،انتخاب بیمه حمل کالا بهترین گزینه است. از طرفی بارهایی که مقدار آنها زیاد است و یا از ارزش مادی زیاد و یا از حساسیت بالایی برخوردار هستند ، تضمین سلامت تحویل آنها به مقصد بسیار مهم است و برای جلوگیری و جبران خسارت های احتمالی وارده به اجناس ارسالی ، بیمه کردن آنها از طرف صاحب بار، تصمیم عاقلانه ای است. از این رو امروزه نوعی بیمه تحت عنوان بیمه باربری وجود دارد که با تعرفه های مناسب پوشش خوبی برای تضمین سلامت بار مشتریان به مقصد محسوب میشود. مطابق این نوع بیمه ، بیمه گر متعهد می شود که در ازای دریافت حق بیمه ازطرف بیمه گذار ، در صورت بروز خسارت به مرسوله در حین مسیر ( از لحظه بارگیری تا تخلیه بار در مقصد ) ، به تعهد خود عمل نموده و پس از مراحل ابتدایی مربوطه ،خسارت و هزینه های وارده را با توجه به سقف مالی بیمه نامه مربوطه ،پرداخت نماید.
بدین ترتیب کالای ارسالی مشتریان توسط باربری و بیمه گذار بیمه می شود .

حال باید بدانیم چه نوع بیمه هایی در زمینه حمل بار وجود دارند ؟
بیمه های باربری به دسته کلی تقسیم می شوند :
1) بیمه های باربری داخلی
2) بیمه های باربری صادرات – واردات
3) بیمه باربری یا ترانزیت

بیمه بار داخلی : این نوع بیمه همان طور که از نامش پیداست جهت امور مربوط به داخل کشور مانند اتوبار و باربری تهران ، حمل بار از تهران به شهرستان و بالعکس و یا حتی از شهری به شهری دیگر در سراسر ایران می باشد. این بیمه ها نیز دارای چند نوع بیمه هستند که به ترتیب زیر :
الف :بیمه نامه های عمومی: در این نوع بیمه نامه، لزوما پیش از شروع پروسه حمل همه کالا ها، نیاز به مراجعه بیمه گذار و در نتیجه صدور بیمه نامه از سوی بیمه گر نیست. این نوع بیمه بسیار ساده است و مطابق با آن مسائل مهمی از جمله مسائل حقوقی طرفین، شرایط بیمه و همچنین روش های حمل اجناس و کالاها و همچنین هزینه های بیمه همه بطور کامل و شفاف مشخص می شوند.
ب : بیمه نامه ساده: این نوع بیمه نامه جهت حمل کالاهای خاصی استفاده می شود و معمولا جهت حمل کالاها به تعداد محدود و با تنوع نسبتا کم مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که پیش از اقدام به این کار و استفاده از این نوع بیمه، بهتر است اطلاعات کافی در موردوضعیت این نوع بیمه و شرایط شرکت های باربری و بیمه داشته باشید.
ج :بیمه نامه پوشش باز : در این نوع بیمه، با توافقی که بین بیمه گر و بیمه گذار انجام می شود، پرداخت حق بیمه لازم نیست یک دفعه صورت بگیرد بلکه در مدت زمان های مشخصی که در مورد آن توافق شده (مثلا هر یک هفته یا دو هفته یکبار) پرداخت هزینه های بیمه باربری صورت می گیرد.
بیمه باربری صادرات – واردات
این نوع بیمه هم همانطور که از اسمش پیداست، جهت بیمه اجناسی است که از کشور به خارج، صادر و یا وارد می شوند. این نوع بیمه باربری بسیار حساس است و به خصوص برای تجار و یا شرکت های بازرگانی بین المللی داخل و یا خارج از کشور، اهمیت زیادی دارد. شرایط و قوانین این نوع بیمه در موارد و بندهای مختلفی تنظیم شده ودر مجموع شامل خساراتی بدلیل: دزدی، آتش سوزی، انفجار، به دریا ریختن کالا (از کشتی های حمل بار) و موارد مشابه دیگر می شود.
3) بیمه باربری ترانزیت
این نوع بیمه باربری بمنظور بیمه اجناس و یا کالاهایی است که مبداء و مقصد هر دو کشورهای خارجی هستند و کالاها صرفا از داخل ایران عبور داده می شوند. مثلا فرض کنید اجناسی از راه زمینی از کشور ترکیه به مقصد پاکستان قرار است فرستاده شوند. برای حمل کالا بصورت ترانزیت پروانه ای صادر می شود که هنگام ورود و خروج کالا ها جهت امور گمرکی اهمیت دارد.


حمل بار
پاسخ
#2
از دیگر الزامات  حمل اثاثیه و بار در مشهد و حمل هر نوع بار و وسایل مختلف بیمه باربری و اتوبار تضمین شده است. بیمه باربری اطمینان لازم برای حمل و نقل اسباب و اثاثیه را فراهم می کند و مشتری می تواند بابت سلامت بار و وسایلش یک تضمین خوب و یک برگ برنده برای جبران خسارت های احتمالی خود داشته باشد. 

یک موسسه باربری و حمل و نقل در مشهد یا هر جای دیگر با توجه به نوع مسئولیتی که دارد باید سایتی با صفحات مشخص داشته باشد. کار اسباب کشی با انواع خودرو های باربری و با کارگران مجرب انجام می شود. همچنین کار بسته بندی وسایل را نیز به صورت حرفه ای انجام می دهد.
در طراحی سایت باربری با دقت فراوان طراحی باید انجام گیرد و در بستر وب قرار داده شود. سایت ها معمولا با استفاده از سیستم مدیریتی پایه طراحی گردیده و در آن سعی شود از المان ها و رنگ بندی های کار باربری و حمل و نقل بهره گرفته شود. طراحی و پیاده سازی سایت باربری معمولا یک هفته تا ده روز کاری زمان خواهد برد.
حمل اثاثیه منزل و بار در مشهد به شدت تخصصی و نیازمند اطلاع از نحوه صحیح انجام برخی کارها به خصوص بلند کردن اجسام سنگین و سبک است. اسباب کشی کاری است که بدون جابجایی اثاثیه و بلند کردن آن ها و قرار دادن آنها در جای دیگر انجام نمی شود. این کار اما نیاز به روش های خاصی دارد تا افراد را از آسیب هایی که ممکن است به کمر، پا و حتی دست وارد کند محافظت نماید. 

بسیاری از افراد به دلیل اشتباه در بلند کردن اشیای سنگین و یا حتی سبک به خود آسیب می رسانند و این آسیب ها می تواند گاهی به حدی جدی باشد که نیاز به مراجعه به پزشک و درمان طولانی مدت دارد. این در حالی است که شیوه حمل اثاثیه و بلند کردن اشیای سنگین بسیار ساده است و با رعایت نکات ساده می توان احتمال این آسیب ها را به صفر رساند. 

اتوبار و باربری صدف بار دارای کادر پرسنلی آموزش دیده است این شرکت از باربرانی استفاده می کند که نحوه حمل بار و بلند کردن انواع بار و وسایل مختلف چه سبک و چه سنگین را یاد گرفته اند و آموزش های لازم در این زمینه به این افراد ارائه شده است. اتوبار و باربری صدف بار هیچ گاه برای کسب درآمد بیشتر از افراد مبتدی و کارگر اسباب کشی روزمزد استفاده نمی کند با این کار نه صدمه ای به افراد و کارگران وارد می شود و نه اسباب و اثاثیه مشتری صدمه می بیند. برای حمل وسایل با وانت و برای حمل برخی از تجهیزات خاص نیز می توانید از وانت تلفنی در مشهد استفاده کنید. منبع
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

تهران پاتوق

انجمن تهران پاتوق

انجمن تهران پاتوق,انجمن,تالار گفتگو,پرسش و پاسخ کامپیوتری,بکلینک قوی,بکلینک ارزان,رپورتاژ اگهی,سوالات کامپیوتری,پاسخ به سوالات کامپیوتری,انجمن کامپیوتر,انجمن اینترنت,انجمن موبایل,انجمن نرم افزار,انجمن سخت افزار,انجمن علمی,انجمن موسیقی,انجمن فیلم

فروم تهران پاتوق,انجمن تخصصی كامپیوتر ،تالار گفتگو،بکلینک قوی،بکلینک ارزان،رپورتاژ اگهی، مكانی برای بحث و تبادل نظر با هزاران كاربر فارسی زبان

عکس,جدید95,جدید96,فیلم جدید,شهاب حسینی,جدید2016,محرم

تهران پاتوق,انجمن تهران پاتوق,اخبار موبایل,تالار گفتمان,شبکه اجتماعی.انجمن تهران پاتوق

دوستان ما