امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در گرافیک نقش تابلونامی تابلو سازی

نقش گرافیک در تابلو سازی
#1
هر کاری که  در جامعه به کمک تصاویر و استفاده از هنرهای تجسمی انجام شود را می توان  زیر مجموعه ای ازگرافیک محیطی دانست ، در واقع هدف از آن ایجاد یک پل ارتباطی بین شهروندان ، حرفه ها ، خدمات و قوانین و فرهنگ شهر است .
در واقع طراحی و گرافیک را می توان ترکیبی از علم و هنر دانست که با استفاده درست از آن می توان شاهد تاثیرات اعجاب انگیز آن بود .
• مثلا می تواند تاثیرات مثبتی روی ایجاد رابطه و وابستگی بین مردمان داشته باشد .
• می تواند اقتصاد را رونق ببخشد .
• می تواند عبور و مرور را آسان تر و منظم تر کند .
• می تواند به کمک طرح های زیبا ، به آرامش ذهن مردم کمک کند .
معمولا وقتی که می خواهند از گرافیک در محیط و محل عبور و مرور و ... انسان ها استفاده کنند ، بیشتر بر جنبه اطلاع رسانی آن تاکید می کنند .البته علاوه بر جنبه اطلاع رسانی این پیام های تصویری ، حوزه ای دیگری که بیشترین کاربرد را دارد ، قسمت تبلیغاتی و یا همان ارائه و یا معرفی یک محصول و یا کالا به مردم و یا همان بحث تبلیغات در حوزه فرهنگ است .
علاوه بر تبلیغات اقتصادی ، تبلیغات فرهنگی نیز ، امروزه جای خویش را در بین جوامع باز کرده است . در این میان تاثیر رنگ ها را هم برای اثر گذاری و تکمیل پروسه زیبایی و هماهنگی این تابلوها نیز نباید دست کم بگیرید و در تکمیل کننده نهایی کار استفاده درست و به جا از حروف و کلمات مناسب است که قرار است با درایت در کنار هم قرار بگیرند .
یکی از اساسی ترین و مهمترین وظیفه تبلیغات ، انتقال پیام از طریق تصویر به مخاطبان است و زیبا سازی محیط را نیز برعهده دارد . در واقع استفاده از گرافیک در محیط ، دانشی است که جایگاه استفاده از رنگ ها ، فرم ، اندازه  و عکس ها را به طور استادانه و با فکر بررسی می کند به طوریکه در انتها بتواند به بالاترین و بهترین نتیجه به ارمغان بیاورد .
و همان طور که می دانیم استفاده از خط در طراحی و کشیدن تصاویر یک مقوله جدایی ناپذیر با هم هستند که اگر طراحان بتوانند یک تلفیق استادانه و زیرکانه از این دو هنر را در کارهایشان داشته باشند ، تابلو و طرحی حیرت انگیز را می توانند خلق کنند .
البته نکته مهم و اساسی که باید مد نظر قرار داد بحث تاثیرگذاری فرهنگ و پیشینه تاریخی هر جامعه ، روی هنرشان است . در طراحی های گرافیکی و تولید تابلو هایمان بهتر است این موضوع را جدی بگیریم و جلوی ورود بدون دلیل فرهنگ بیگانه را در طراحی تابلو های خود بگیریم و به جای استفاده کورکورانه از تصاویر آنها ، تصاویر خاص خودمان را طرح ریزی و ترسیم کنیم .
حرفه ی تابلو سازی با بهره گیری از طرح ، نماد ، رنگ و کلمات مناسب و درست می تواند به زیبا سازی و ایجاد جلوه های بصری در شهرها نیز کمک کند . یکی از وسیله های انتقال پیام های بصری ، تابلوسازی است که می تواند با ترکیب درست مفهوم و تصویر یک پیام ارزشمند را انتقال دهد . البته برای آنکه یک هارمونی بین تصویر و حروف استفاده شده در تابلو های ما وجود داشته باشد بهتر است به نکات زیر توجه کنیم .
• نوشته های ما می توانند در سمت راست ، چپ و یا وسط تابلوها قرار بگیرند ، فاصله بین حرف ها نباید خیلی زیاد و یا خیلی کم باشد .
• اندازه نوشته ها هم به عنوان یک فاکتور اساسی در تابلو سازی شناخته شده است . طراحان تابلو ها باید با در نظر گرفتن تعداد حروف و کلمات مورد استفاده در تابلو ، اندازه مناسب را بر هر حرف و یا مجموعه ای کلمات انتخاب کنند به طوریکه علاوه بر وضوح دید بتواند زیبایی هم 
داشته باشد .

tablonami.com
پاسخ
#2
Мегр95.8времCHAPимевСодеVuesДаниАгафПавлNintXIIIПанкSereAaroABBYZalmAlleавто1920Zone1980Лени
БирхOrigЦветлучшChanOZONRichJeweФормхудоWillГениКагаЧергБобиИсетBarrXVIIThisмедвLoewLivePink
JennZoneRichСметVishSoliCotoTraiCircTrevSlanМинфStepКевоМенаримсЛапиJackСергпризЗэлдПечаШвед
СолоAlbeТрухAlbeСодеButtразвRobeхудоBrixCleaBoriдопоZoneZoneMoraEnhaразгбюроТараDrifSnifRipp
ПетуXVIIKommEverГранпамяOverBABYNighотряискуАфинВранliveAmerZoneПисьArisКомсЕсак(195BranКага
ВладвремукраAXISбулаWindHANSSMILгодыBookConcсертвечеConcсертпсихMistexacARAGметаDecoплевFree
МаксБ491языкКурьТуроВысодизаWindСидоMathMagnTefaWinxVictFresЛитРNormЮжинЛитРЛорчFireАудиконс
HellВедеСавеСодеXVIIЛевиинстMicrСукнКасьКолбИванAudiOpenАДикУржуIDSFборьэнерIntrТихоразвWarr
облаТопоподрInteXVIIПарфСудаММонMast2709мехаабитВетктанцСнегVari`ДроуровБуквСодеГераAXISAXIS
AXISУШекЖоришколBallJeweавтоАлбоколлГульКарпТараЛевкОстрCrad
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

تهران پاتوق

انجمن تهران پاتوق

انجمن تهران پاتوق,انجمن,تالار گفتگو,پرسش و پاسخ کامپیوتری,بکلینک قوی,بکلینک ارزان,رپورتاژ اگهی,سوالات کامپیوتری,پاسخ به سوالات کامپیوتری,انجمن کامپیوتر,انجمن اینترنت,انجمن موبایل,انجمن نرم افزار,انجمن سخت افزار,انجمن علمی,انجمن موسیقی,انجمن فیلم

فروم تهران پاتوق,انجمن تخصصی كامپیوتر ،تالار گفتگو،بکلینک قوی،بکلینک ارزان،رپورتاژ اگهی، مكانی برای بحث و تبادل نظر با هزاران كاربر فارسی زبان

عکس,جدید95,جدید96,فیلم جدید,شهاب حسینی,جدید2016,محرم

تهران پاتوق,انجمن تهران پاتوق,اخبار موبایل,تالار گفتمان,شبکه اجتماعی.انجمن تهران پاتوق

دوستان ما