انجمن تهران پاتوق
FIA تاریخ مسابقات فرمول یک سال آینده‌را منتشرنمودformula-1-2017-calendar-revealed - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تهران پاتوق (http://forum.tehranpatogh2.ir)
+-- انجمن: اخبار فن اوری (http://forum.tehranpatogh2.ir/forumdisplay.php?fid=108)
+--- انجمن: دنیای دیجیتال (http://forum.tehranpatogh2.ir/forumdisplay.php?fid=109)
+--- موضوع: FIA تاریخ مسابقات فرمول یک سال آینده‌را منتشرنمودformula-1-2017-calendar-revealed (/showthread.php?tid=384)FIA تاریخ مسابقات فرمول یک سال آینده‌را منتشرنمودformula-1-2017-calendar-revealed - admin - 2016/10/07


formula-1-2017-calendar-revealed
رقابت‌های فرمول ۱ از از اواخر ماه مارس و در استرالیا آغاز و پس از گذشت ۸ ماه در ابوظبی به اتمام خواهد رسید و شامل ۲۱ مسابقه خواهد بود.
تاریخ برگزاری مسابقات به دلیل برخی از مناسبت‌ها نسبت به سال جاری دچار تغییر شده است. این تغییرات در چین و بحرین اتفاق افتاده است و دومین رقابت در شانگهای چین پس از ملبورن برگزار خواهد شد.
مالزی نیز در برگزاری مسابقات از سنگاپور پیشی گرفته و تاریخ برگزاری آن از اوایل ماه اکتبر به اواسط ماه سپتامبر تغییر یافته که این امر سبب شد تا بعد از ژاپن میزبان این رقابت‌ها باشد.
 
یکی دیگر از این تاخیرها را باید دیرکرد برگزاری مسابقات در آمریکا دانست، این امر سبب شده است تا بین مسابقات در مکزیک و آمریکا دو هفته و بین مسابقات در برزیل و مکزیک یک هفته فاصله ایجاد شود.
کارشناسان آلمانی، کانادایی و برزیلی پس از مذاکرات انجام شده بر این عقیده بودند که بار دیگر می‌توان رقابت‌های فرمول ۱ آلمان را در پیست نوربرگرینگ این کشور برگزار کرد.
رقابت‌های فرمول ۱ بار دیگر با زمان برگزاری مسابقات ۲۴ ساعته‌ی لمانز که در هفته‌های پایانی ماه ژوئن برگزار می‌شود تداخل پیدا کرد و این امر سبب شد تا در این تاریخ‌، مسابقه‌ی فرمول ۱ به آذربایجان منتقل شود. 
 
تقویم زمان برگزاری مسابقات در سال ۲۰۱۷